Loading dogodki

3. srečanje Literarnega kluba

21 marca @ 18:00 - 19:00

LITERARNI KLUB KUD RAČE VAS PRIJAZNO VABI NA 3. SREČANJE v letu 2022,

ki bo v ponedeljek, 21. 3. 2022, ob 18. uri v gradu v Knjižnici Rače. Svetovni dan poezije bomo prvič praznovali z branjem poezije v naši novi knjižnici v Račah. Zelo smo veseli in ponosni, da bo naš gost večera pesnik, Prešernov nagrajenec Andrej Brvar, ki je bil tudi zaposlen v Mariborski knjižnici v Mariboru, s katero sodelujemo pri naših prireditvah in srečanjih.

Njegova zbrana dela z naslovom Transverzala (Beletrina 2017) se vije kot dolga in razgibana pesniška odisejada, ki jo je pesnik prehodil v štiriinštiridesetih letih ustvarjanja, zorenja in poetoloških prevpraševanj, kjer avtor poudari:
»Moje zbirke si sledijo v tako samoumevnem zaporedju, kot bi mi bile že od nekdaj določene z mojo
naravo, ki tudi lastno poezijo motri z nenehnim narcisoidno analitičnim zanimanjem.«

Pri interpretaciji njegovih besedil se mu bosta pridružili še naši članici Metka Lipnik in Patricija
Simrajh.

Lepe urice ob knjigi vam želimo in se zelo veselimo snidenja!
Upoštevali bomo vsa aktualna veljavna navodila NIJZ .

Vabljeni!

Datum: