Kulturno umetniško društvo Rače
PREDSTAVITEV
Ročnodelska skupina METULJČEK Rače

RK »Metuljček« Rače je bil ustanovljen oktobra 2000 na pobudo ge. Zofije Lesjak. Na naše prvo srečanje smo prišle štiri. Od takrat do danes je minilo dvajset let .V naših vrstah se je izmenjalo veliko število članic. Največ nas je bilo sedemnajst, trenutno nas je devet. Naša srečanja so vsak četrtek od 17. do 20. ure v prostorih KUD Rače, katerega članice smo tudi me. Naši prostori se nahajajo v gradu Rače. Prostor si delimo z ostalimi sekcijami.

Enkrat letno v mesecu juniju imamo razstavo naših del v predprostoru kinodvorane v gradu Rače. Razstavljamo izdelke, ki so nastali izključno in v celoti v tekočem letu. Vsako leto obiščemo preko 30 razstav drugih ročnodelskih krožkov v bližnji in tudi širši okolici. Vsako drugo leto pa obiščemo ročnodelsko razstavo v Velenju in Lepoglavi.

Ugotavljamo, da žal v vseh društvih primanjkuje podmladka, ki bi našo kulturno dediščino ohranjali in jo predajali našim zanamcem.

Ob zaključku našega ustvarjalnega leta poskrbimo še za naš končni izlet, kot nagrado za naše pridno delo skozi leto.

Če ste ustvarjalni in si želite naše družbe, pridružite se nam, veseli vas bomo.