Za začetnike kulturnega društva štejemo cerkveni mešani pevski zbor, ki je po 2. svetovni vojni prepeval v grajski kapeli. Ko so tedanji občinski in drugi oblastniki leta 1949 v kapeli bogoslužje prepovedali, je zbor, ki je čez noč ostal »na cesti«, ustanovil kulturno društvo, da je lahko obstal. Brez prekinitev deluje še danes.

V kasnejših letih so v okviru društva pričele delovati še gledališka skupina, kino sekcija, folklorna skupina in knjižnica, a se niso uspele obdržati dlje časa. Na srečo so se v okviru društva začele pojavljati nove skupine in nekatere nekdaj delujoče dejavnosti.

• 1949

Mešani pevski zbor

• 1989

Vokalna skupina Fantje na vasi

• 2000

Metuljček - ročnodelski krožek umetnega vezenja

• 2002

Koncertna dejavnost, od 2011 s koncertnim abonmajem Grad Rače

• 2002

Komorni zbor Škrjanček (mešana zasedba)

Vokalna skupina A cappella (ženska zasedba)

Ljudski pevci Taščica

Gledališka skupina, od 2013 z gledališkim abonmajem

• 2019

Sedež društva je v prenovljenem renesančnem gradu Rače iz 16. stoletja (fotografijo najdete na naši spletni strani).

Člani društva smo hvaležni, da nam Občina Rače-Fram vselej stoji ob strani, nam nudi prostorske možnosti delovanja in izjemno pomoč v vseh oblikah.

Od leta 2006 je predsednik KUD-a Rače Tone Žuraj.

Slike
Strani